" Užívejme života, dokud to jde! "

Září 2015

Jak (ne)utíkat ze života?

25. září 2015 v 11:50
Když vidím název tématu týdne, hned jsem smazala ne a vzniklo Jak utíkat ze života? Ale proč bychom z něj měli utéct? Vždyť my si píšeme náš životní příběh, nikdo ho nepíše za nás a myslím, že život stojí za to. Jasně dá nám občas velké rány, které bychom nečekali a ani nechtěli, ale stojí dál za to bojovat a jít si za svým. Někdy, ale také přemýšlím jak z něj utéct a úplně utéct z reality. Na to pomůže jen jediné a to buď si do sluchátek pustit naplno své nejoblíbenější písničky a nebo spáchat sebevraždu ( ikdyž si myslím , že za to to vůbec nestojí ). Někdy je prostě život krutý a také nespravedlivý. A jak vlastně z něj neutíkat? Prostě a jednoduše jít si za svým, být sám/sama ssebou a mít všechno jednoduše uprdele. :) Ikdyž ná m bude pořád dávat velké rány, je důležité vstát a nikdy se nevzdát! :) Možná vám to bude připadat tento článek, jako kravina a podobně, ale prostě je to o tom s easpoň nad tím zapřemýšlet a něco napsat. :)


Skrývání pod Anonymitou

14. září 2015 v 19:17
Určitě každý zná webovou stránku ask.fm a jiné. Jak už víte, buďto otázky vkládáme na něčí profil pod anonymen a nebo jednoduše můžeme anonymitu odstranit a neskrývat se. Většinou se skrývají pod anonymitou ti, kteří chcou hejtovat ostatní, protože jim závidí a nebo dokázali něco víc než oni a tak prostě si řeknou, proč ne tohle nikdo nezjistí a napíší to tam. Ale proč se skrývat? Myslím si, že by mezi lidmi měla spíše vládnout upřímnost. Jak máme poznat komu věřit a komu ne. V této době je to těžké, jenže bohužel necháme se ovlivnit a to je problém.Někomu věříme ( ať to je nejlepší kámoš/kámoška či někdo jiný ), ale pak zjistíme jaký je a nebo někdo nám řekne, že to byl/a on/a a my mu uvěříme, aniž by jsme si to samy ověřili. Všichni radši věří kecům, ale to bych odbočovala teď od anonymity. Myslím, že kdyby byly zrušené anonymní otázky, bylo by to mnohem lepší. Když si to tak vezmete, tak jak je potkáte ve skutečným životě, nic vám neřeknou do očí a potom hejtujou. Logika levelu 100 -_- . Nemám ráda takový lidi a pokud chcou už hejtovat přes sociální sítě a ještě pod anonymitou, tak ať mě to řeknou pak do očí. Jenže to už se skoro každý bojí a dál se skrývá. Takže už jen zbývá vzkaz pro všechny hejtry: Mám se dobře a budu se mít ještě lépe. Přese jen nás nemůžou skolit na zem hejty. Žijeme svůj život a ostatním to může být jedno! :)

Každý si asi teď bude říkat ( když to bude číst ) co to je, to nedává smysl a podobné věci, ale názor je názor! :)

Život není fér a neb jaká je vlastně pravda

8. září 2015 v 17:03
Jak tak sedím ve škole, přemýšlím občas nad svým životem. Je vážně tak neférový nebo se mě to jen zdá? Někdy si ani nedokážu odpovědět a kord když mám o tom psát jak vlastně začít, aby to souviselo s tématem. Když už o tom něco napsat, tak aspoň, aby to stálo trochu za to, přece jen nejsme žádnými slavnými spisovateli a blogy si děláme, protože nás psaní baví. Nu inu, když nad tím pořád přemýšlím, tak mě napadá jen to, jestli je to vůbec pravda, že život je nefér a nebo jestli to je lež. Nikdy si nedokážeme odpovědět.... Přece jen život má své klady a také zápory. Když si postupně zapíšeme fakta klad a zápor života na papír, zjistíme, že by byl seznam přibližně dlouhý, bohužel si na některé věci někdy nevzpomeneme a zapomeneme na ně. Já si myslím, že život není přímo nefér, ale jen občasně. Někdy si říkám, proč tu jsem a jaký mám tady poslání.... V průběhu života to každý zjistí. Měli by jsme si prožít svůj život naplno, dýl už může být pozdě. Dělat svoje rozhodnutí, ne podle ostatních. Užívat si každého dne, který má 24 hodin a za tu dobu se aspoň něco dá stihnout a nesedět pořád doma na zadku u televize, počítačů, u mobilů atd... Pokud chceme, aby život byl vyrovnaný, měli bychom něco pro to dělat, váš život za vás nikdo nenapíše, to musíme my! Pokud ani nevíte, jak vlastně pokračovat dále a naložit s ním, přemýšlejte nad tím, čeho jste dříve chtěli dosáhnout a pokusit se o to nebo rozvíjet schopnosti v naších koníčkách. Někoho baví sport, fotografo vání, čtení, psaní.... Je toho moc, co můžeme dělat a rozvíjet dál. Pořád si myslíte, že život může být nefér? Musíme si ho udělat takový, jaký ho chceme mít. Jestli ho chcete mít nefér, tak nic nedělejte, ničemu se nevěnujte a koukejte, jak ostatní to někam dotáhli dál než vy a snaží se udělat život lepším. Myslím si, že život stojí za to, ať je jaký je, přece jen, už jsme se jednou narodili, protože každý má tady svoje poslání a věřte, jednou se zamyslíme nad tím, co jsme neudělali a už bude pozdě. Nenechme to tak a pojďme za tím svým, ať už to je jakkoliv náročné, cesta se vždy dá najít! :)

Budoucnost

4. září 2015 v 16:30
Všichni přemýšlí nad budoucností, ať už to je očemkoliv, pořád si budeme lámat hlavu nad tím, co bude, co nás v životě potká, jak vše bude vypadat za pár let a co se vlastně změní. Každý z nás má velký sen, který by si chtěl/a splnit, ať už je to cokoliv ( fotograf,profesionální sportovec,akrobat či jiné ). Nejtěžší je pak poslouchat ty " kecy " , že na to nemáme a podobně, proto si musíme uvědomit, za čím chceme stát, čeho chceme v životě dosáhnout a jít si za tím. Svou budoucnost si určujeme my samy, nikdo jiný za nás nepíše náš životní příběh. Nestrácejme čas přemýšlením o budoucnosti a plňmě si své životní sny, protože pak může být příliš pozdě na uskutečnění a čas nejde vrátit zpět a ani ho nemůžeme zastavit, aby jsme naplnili své chyby a " pracovali " na svém životním snu. Neposlouchejme ty řeči, že na to nemáme, ale ba naopak ukažme, že nic není NEMOŽNÉ! Budoucnost není nikdy jistá a ikdyž pořád budeme nad ní přemýšlet, nezjistíme nikdy nic například:. jaký by bylo, kdyby jsme tenkrát udělali to a tamto a co by se dělo teď apodobně. Musíme žít realitou, osud si nás všechny stejně jednou najde. Naše budoucnost se blíží a nějak každý dopadne, proto si jděme za tím svým a neztrácejme čas!

Co je lepší nevědět?

1. září 2015 v 15:47
Někdy si říkám a ptám se sama sebe co by bylo lepší nevědět a nebo se to ani vůbec nedozvědět?! A jestli by to takto bylo vůbec lepší. Na co si klást takové otázky, když o tom můžeme přemýšlet ať už ve snech a nebo v realitě a potom se o tom rozepsat. Jenže, jak to jen napsat. Někdy si nad takovými otázky " lámeme hlavu " , ale pak uvidíme jiskru naděje a dokážeme soi odpovědět téměř na cokoliv i na ty nejtěžší otázky v našem životě. Pro mě je lepší nevědět ani radši, co si ostatní o mě myslí, protože každý je jiný a každý má svoje priority, každý děláme to svoje, ať už to je cokoliv, každý by měl toho druhého podporovat a respektovat. Většinou se smějí a říkají, že na to nemáme ti, kteří na to neměli odvahu. Co je dál nejlepší nevědět?! Co bude do budoucna, když vidíte toto století a jak se všechno za tu dobu změnilo ( generace, lidé, chování, závislosti, hazardy apod.. ), tak co pak může být dál...Jestli to bude lepší, to nikdo neví, nevidíme do budoucnosti a nevíme, co se ještě může v nejbližších dobách stát. Každý má na toto téma jiné názory, možná i podobné, ale je někdy lepší nad tím nepřemýšlet a žít realitou a i v těch nejtěžších chvílí jít dál. Přece jen máme kolem sebe podporu - RODINU!