" Užívejme života, dokud to jde! "

Březen 2016

Slepota

30. března 2016 v 17:01
Někteří lidé si myslí, že slepí to v životě mají aji docela jednoduché, jenže zase taková pravda to není. Ipřesto, že je člověk slepí neví kam jde, s kým jde, s kým mluví.... ale za to dokáže cítit více než si myslíme. Někteří lidé předstírají slepotu jenom kvůli penězům.... hrůza!! Lidé nevidí na ostatní, i přesto když mluví s kamarádem, neví jak se zrovna tváří na to, co mu říká a jestli ho vůbec poslouchá.... je to vůbec kamarád nebo jen " kamarád " ?? Měli bychom brát ohled na tyto lidi, i přes jejich neschopnost vidět jsou silné osobnosti, oni s tím dokáží žít a nezajímá je, co si o nich ostatní myslí.


Pro některé je těžké s tímto žít a snaží se zabít, nechcou být mezi námi... mezi těmi, co se jim posmívají ( neuvědomují si, že oni za to nemůžou ), osud byl na ně krutý!! Někdy si občas přeji být v jejich kůži a cítit, to co oni cítí a my ne. Žít aspoň jeden den jako oni, jaký je vlastně když jdou po ulici a někteří jim nepomůžou, kdyby se blížilo nebezpečí. Vlastně slepota může být i útěk z této kruté reality. Přesto si myslím, že slepí lidé jsou šťastní za svůj život. Nevidí sice, co se kolem nich děje, ale cítí to a vnímají ( ať už třeba když s němi někdo mluví nebo poslouchají, jak se probouzí příroda po zimním spánku k jaru ). Ne jak my co vidíme, neposloucháme, co ostatní říkají a jsme unešení elektronikou - počítače, notebooky, mobily, tablety, televize.Slepota není jenom u lidí, ale i u zvířat - psi, kočky, koně.... Je smůtné, jak je někdo takto krutý na ně a neuvědomují si, jaký mají život ( nevíme jestli těžký nebo šťastný ), to ví jen oni! :)

Zkus to znovu

19. března 2016 v 16:28
Znáte ten pocit, když něco začnete ve svém životě a pak vás to omrzí a chcete to vzdát nebo ať už z jakéhokoliv důvodu?? Na co se vzdávat toho, co nás baví či naších snů. Myslím si, že by každý měl jít za tím svým, ať už je to cokoliv... NEVZDÁT SE toho za každou cenu. Snažit se napravit cestu a jít si rovnou za tím. Ano někdy je to obtížné, ale i ty nejobtížnější situace se vždycky nějak vyřeší .... s pomocí přátel, rodiny. Jak se říká: " DŮLEŽITÉ JE VSTÁT A NIKDY SE NEVZDÁVAT! " A je to tak!! Tak na co zkoušet to znovu pořád a pořád dokola, když můžeme jít dál a pokračovat v naší cestě přímo za naším cílem! Jen musíme mít aspoň v sobě špetku sebevědomí a neposlouc hat kecy. Náš život, naše story a komu se to nelíbí, tak fakt sorry - váš problém! :)