" Užívejme života, dokud to jde! "

Slepota

30. března 2016 v 17:01
Někteří lidé si myslí, že slepí to v životě mají aji docela jednoduché, jenže zase taková pravda to není. Ipřesto, že je člověk slepí neví kam jde, s kým jde, s kým mluví.... ale za to dokáže cítit více než si myslíme. Někteří lidé předstírají slepotu jenom kvůli penězům.... hrůza!! Lidé nevidí na ostatní, i přesto když mluví s kamarádem, neví jak se zrovna tváří na to, co mu říká a jestli ho vůbec poslouchá.... je to vůbec kamarád nebo jen " kamarád " ?? Měli bychom brát ohled na tyto lidi, i přes jejich neschopnost vidět jsou silné osobnosti, oni s tím dokáží žít a nezajímá je, co si o nich ostatní myslí.


Pro některé je těžké s tímto žít a snaží se zabít, nechcou být mezi námi... mezi těmi, co se jim posmívají ( neuvědomují si, že oni za to nemůžou ), osud byl na ně krutý!! Někdy si občas přeji být v jejich kůži a cítit, to co oni cítí a my ne. Žít aspoň jeden den jako oni, jaký je vlastně když jdou po ulici a někteří jim nepomůžou, kdyby se blížilo nebezpečí. Vlastně slepota může být i útěk z této kruté reality. Přesto si myslím, že slepí lidé jsou šťastní za svůj život. Nevidí sice, co se kolem nich děje, ale cítí to a vnímají ( ať už třeba když s němi někdo mluví nebo poslouchají, jak se probouzí příroda po zimním spánku k jaru ). Ne jak my co vidíme, neposloucháme, co ostatní říkají a jsme unešení elektronikou - počítače, notebooky, mobily, tablety, televize.Slepota není jenom u lidí, ale i u zvířat - psi, kočky, koně.... Je smůtné, jak je někdo takto krutý na ně a neuvědomují si, jaký mají život ( nevíme jestli těžký nebo šťastný ), to ví jen oni! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ený Ený | Web | 3. dubna 2016 v 13:57 | Reagovat

Nikdy mě nenapadlo že jde článek napsat takhle procítěně.. úžasné.. :)

2 thoughtwriting thoughtwriting | 5. dubna 2016 v 19:29 | Reagovat

[1]: Jé děkuju. Jsem ráda, že se někomu líbí moje názory,myšlenky. :-) Píšu jen, jak to vnímám a cítím! :-)

3 Nikola Nikola | 3. května 2016 v 21:17 | Reagovat

Procítěnost možná dobrá, ale z pravopisné, stylistické a obsahové stránky katastrofa.
Je vůbec možné nasekat do jedné věty pět chyb? Slepí člověk? To jako vážně? Učivo základní školy.
Nechci tě tu vyloženě kritizovat, děláš něco, co tě baví. A klidně to dělej dál. Ale na tvém místě bych se raději zamyslela, zda ty články můžu vůbec publikovat. Možná by bylo přece jen lepší nechat si to někde doma v deníčku. :-)

4 thoughtwriting thoughtwriting | 10. května 2016 v 10:23 | Reagovat

[3]: Neříkám, že chyby nedělám, ale chybami se člověk učí at už ju udělá několikrát. :-) Nikdo není dokonalý :-) Ale je to tvůj názor a neberu ti ho, ale budu publikovat prostě, to co napíšu, přece jen můj blog, moje věc :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama