" Užívejme života, dokud to jde! "

Červenec 2016

Na chatě

30. července 2016 v 22:33
Jelikož jsem minulý víkend (15.-16.7.) byla na chatě, tak jsem se rozhodla, že sem o tom něco málo napíšu. I přestože jsem popsala ve svém deníku přibližně 3 a čtvrt stránky, tak nebudu dlouho ani zdržovat a zkrátím to, ikdyž si myslím, že to co napíšu, tak je většinou kravina a nikoho to nebaví.
Naše chata se nachází v lese, kde teče i řeka Jihlava. Jen tak si tam sedím a pozoruji, co se v okolí děje nebo odehrává. Řeknu vám, že takový klid nikde nezažijete a protože jste tam bez internetu a také tam není ani signál, tak co jiného dělat, než si zapsat někam, co se tam odehrálo nebo co jste zpozorovali a něco také vyfotit a podobné věci.
Já tam hlavně jezdím, abych si trošičku aspoň odpočinula od města a různých akcí, ikdyž si tam občas taky dám nějaký to pivečko, ale na tom přece není nic špatného. Někdy odpočinek hodně bodne k tomu, abychom se i nad sebou zamysleli a nebo i přišli na jiné myšlenky a ty zlé odhodily prostě pryč z hlavy.
Čistý vzduch velmi prospěje vždy a jak tam tam sedím pozoruji v okolí, jak lítají nad tou řekou vážky nebo skáčou i rybky. Taky občas sem tam nějaká vosa/včelka na květině, motýli jak létají. Také se dá uslyšet, jak se větřk ozývá mezi stromy a nebo také, jak ta voda jen teče ( nedaleko je menší " vodopádek " ) .Voda tam byla aji dostatečně teplá, že by se v ní dalo koupat, ale je tam jeden malinkatý problém - jsou v ní pijavice, což je valiká škoda. Kolem té řeky vedou i koleje, kde jezdí denno denně vlak, který jezdí přibližně asi do 22 hodin někdy až prostě déle do noci a ráno znovu tam projede přibližně kolem 4:30 až 5 hodin ráno, ale jelikož jsem dost velký spáč, tak to ani někdy nepostřehnu.


Vede tam i cyklostezka, což je fajn, protože je tam aspoň trochu živo, jak kolem projíždí cyklisté až třeba do Luk nad Jihlavou, což je přibližně 4 km od naši chatky. Po cestě je Petrovický mlýn, kde je možné se ubytovat http://www.petrovickymlyn.cz/ . Přes léto tam bývá hodně turistů, takže to je celé zaplněné, ale proč ne, když je tam nádherná krajina. Náš soused je zrovna správce, takže až nebude " sezóna ", tak nám slíbil, že nás tam provede.


Rodiče mi říkali, že i někdy v noci po tě 22 hodině tam poletují světlušky, ipřestože jsem tak dlouho vydržela být vzhůru, tak jsem nic neviděla, což je škoda, protože jsem chtěla zkusit, jestli bych je zachytila na fotografii, ale snad se poštěstí a příště až tam budu, tak budou létat. Jinak k večeři jsme mamka a já udělali bramboráky - mňamka s táta si přál debrecínské párky, takže myslím si, že si taky pochutnal tak, jako my. Také u toho vždy posloucháme rádio Beat, kde hrají hlavně metal a podobně. Ještě dodám, že nad chatou se nám objevil velký roj vos, takže tam někde v tom velikém kopci je veliké hnízdo a pokaždé slyšíme bzučení snad stovky vos. Netroufla bych si tam, jelikož tam jsou i ještěrky a hadi, takže radši stranou. Maximálně na zimu, kdy zalezou tak to už by šlo.
Takže se s vámi loučím, snad se vám můj příspěvek ve zkratce líbil a i fotografie a třeb a až budu někdy na nějakém místě, kde se mi bude líbit a bude se o tom dát napsat, tak se podělím. A předem se i omlouvám za popřípadné chyby! :)


Bloguju, protože....

26. července 2016 v 18:46
Bloguju, protože mě baví hodně psát, ale nejen sem, ale také různé články, co kde se odehrálo. Začátky jsou vždy nejtěžší, ale dá se tím probojovat dopředu a dotáhnout to tam, kam chceme my. Prvně to začalo fotografováním a pak psaním na tento blog a pak už články na novinky.cz. Také jsem měla jeden článek v Měřínském zpravodaji, který vychází po 2 měsících a v Jihlavských listech, což byl pro mě veliký úspěch. Jsem ráda za lidi co tohle ocení a podporují mou tvorbu... DĚKUJI! :)
Falešný úsměv

7. července 2016 v 19:02
Falešný úsměvy vidíme snad na každém kroku v našem životě. Nemusí to být " ten falešný úsměv " od člověka, co něco potřebuje. Může to být " ten falešný úsměv " člověka, co si o něm myslím, že je v životě šťastný, ale ve skutečnosti celé noci probrečí. Jak je citát " takový je život, řekl klaun a namaloval si úsměv! " Někdy je lepší ho předstírat a tvářit se, že je všechno v pohodě, než vysvětlovat, co se stalo - pak toho můžou " kamarádi " i zneužít. Já myslím, že každý z nás má takového kamaráda/kamarádku, co nasadí ten " upřímný " úsměv a chová se mile, ale ve skutečnosti vám bodne kudlu do zad hlouběji, aniž bychom to od něj/ní nečekali. Ale na co se trápit kvůli ostatním " mrchám... " , život přece nemůžeme prožít ve stresu a strachu. Proto žíjme každý den s úsměvem a naplno, dokud to jde a není pozdě! :)