" Užívejme života, dokud to jde! "

Na chatě

30. července 2016 v 22:33
Jelikož jsem minulý víkend (15.-16.7.) byla na chatě, tak jsem se rozhodla, že sem o tom něco málo napíšu. I přestože jsem popsala ve svém deníku přibližně 3 a čtvrt stránky, tak nebudu dlouho ani zdržovat a zkrátím to, ikdyž si myslím, že to co napíšu, tak je většinou kravina a nikoho to nebaví.
Naše chata se nachází v lese, kde teče i řeka Jihlava. Jen tak si tam sedím a pozoruji, co se v okolí děje nebo odehrává. Řeknu vám, že takový klid nikde nezažijete a protože jste tam bez internetu a také tam není ani signál, tak co jiného dělat, než si zapsat někam, co se tam odehrálo nebo co jste zpozorovali a něco také vyfotit a podobné věci.
Já tam hlavně jezdím, abych si trošičku aspoň odpočinula od města a různých akcí, ikdyž si tam občas taky dám nějaký to pivečko, ale na tom přece není nic špatného. Někdy odpočinek hodně bodne k tomu, abychom se i nad sebou zamysleli a nebo i přišli na jiné myšlenky a ty zlé odhodily prostě pryč z hlavy.
Čistý vzduch velmi prospěje vždy a jak tam tam sedím pozoruji v okolí, jak lítají nad tou řekou vážky nebo skáčou i rybky. Taky občas sem tam nějaká vosa/včelka na květině, motýli jak létají. Také se dá uslyšet, jak se větřk ozývá mezi stromy a nebo také, jak ta voda jen teče ( nedaleko je menší " vodopádek " ) .Voda tam byla aji dostatečně teplá, že by se v ní dalo koupat, ale je tam jeden malinkatý problém - jsou v ní pijavice, což je valiká škoda. Kolem té řeky vedou i koleje, kde jezdí denno denně vlak, který jezdí přibližně asi do 22 hodin někdy až prostě déle do noci a ráno znovu tam projede přibližně kolem 4:30 až 5 hodin ráno, ale jelikož jsem dost velký spáč, tak to ani někdy nepostřehnu.


Vede tam i cyklostezka, což je fajn, protože je tam aspoň trochu živo, jak kolem projíždí cyklisté až třeba do Luk nad Jihlavou, což je přibližně 4 km od naši chatky. Po cestě je Petrovický mlýn, kde je možné se ubytovat http://www.petrovickymlyn.cz/ . Přes léto tam bývá hodně turistů, takže to je celé zaplněné, ale proč ne, když je tam nádherná krajina. Náš soused je zrovna správce, takže až nebude " sezóna ", tak nám slíbil, že nás tam provede.


Rodiče mi říkali, že i někdy v noci po tě 22 hodině tam poletují světlušky, ipřestože jsem tak dlouho vydržela být vzhůru, tak jsem nic neviděla, což je škoda, protože jsem chtěla zkusit, jestli bych je zachytila na fotografii, ale snad se poštěstí a příště až tam budu, tak budou létat. Jinak k večeři jsme mamka a já udělali bramboráky - mňamka s táta si přál debrecínské párky, takže myslím si, že si taky pochutnal tak, jako my. Také u toho vždy posloucháme rádio Beat, kde hrají hlavně metal a podobně. Ještě dodám, že nad chatou se nám objevil velký roj vos, takže tam někde v tom velikém kopci je veliké hnízdo a pokaždé slyšíme bzučení snad stovky vos. Netroufla bych si tam, jelikož tam jsou i ještěrky a hadi, takže radši stranou. Maximálně na zimu, kdy zalezou tak to už by šlo.
Takže se s vámi loučím, snad se vám můj příspěvek ve zkratce líbil a i fotografie a třeb a až budu někdy na nějakém místě, kde se mi bude líbit a bude se o tom dát napsat, tak se podělím. A předem se i omlouvám za popřípadné chyby! :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naprosto-normalni naprosto-normalni | E-mail | Web | 30. července 2016 v 22:49 | Reagovat

Taky bych tam zajela... akorát ten vlak by mi asi vadil :-/. Jinak máš krásné fotky, hlavně ty poslední dvě se mi líbí :-)

2 thoughtwriting thoughtwriting | 30. července 2016 v 23:01 | Reagovat

[1]: Dá se na to zvyknout mě už ani moc nevadí, právě naopak k tomu dodává " efekt šoku " ! :-D  :-D Ale doporučuji tam jet na odpočinek ideál. :-) Jinak děkuji moc! :-)

3 Inka Inka | Web | 31. července 2016 v 9:58 | Reagovat

Nádherný fotky, palec hore!A takový pobyt na chatě je někdy mnohem lepší než nějaká hektik dovolená!!!

4 thoughtwriting thoughtwriting | 31. července 2016 v 13:28 | Reagovat

[3]: Děkuji moc, fotit mě baví a psát, tak jsem to zkusila propojit a podělit se o zážitek a přírodu. :-) Je to mnohem lepší, takový klid a pohodička a navíc i dobří sousedi! :-)  :-D Doporučuji se tam podívat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama